Par Laimu

2020

2020.gada 22. janvārī Ādažos, Laimas ielā 6, pie jaunās “Laimas” ražotnes iemūrēta laika kapsula, kas sevī glabā laba vēlējumus no Latvijas Republikas zemkopības ministra Kaspara Gerharda, “Orkla” grupas un “Orkla Latvija” komandas, Ādažu novada domes, kā arī būvfirmas “Merks” pārstāvjiem.

2019

2019. gada 7. oktobrī “Orkla Latvija” kopā ar “Laimas” ražotnes darbiniekiem, Ādažu novada domes un būvkompānijas “Merks” pārstāvjiem atzīmēja jaunās “Laimas” ražotnes spāru svētkus, godinot pēdējā celtniecības posma uzsākšanu.

2017

Par godu gaidāmajai Latvijas simtgadei tiek atjaunots leģendārais “Laimas” pulkstenis Rīgas centrā, kurš skaita laiku jau kopš 1924.gada, bet kopš 2017.gada decembra apaļās stundās priecē pilsētniekus ar iemīļotākajām Raimonda Paula melodijām, kuras par godu šim notikumam iespēlējis pats Maestro.

2017

Tiek pieņemts nozīmīgs lēmums par jaunas, mūsdienīgas un multifunkcionālas “Laimas” ražotnes būvniecību Latvijā, Ādažos. Jaunā ražotne nodrošinās “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” ar izaugsmes iespējām ražošanas apjoma, mēroga un jaudas ziņā, kas atbilst kompānijas ilgtermiņa stratēģiskajai attīstības perspektīvai Latvijā. Kopējās investīcijas jaunās ražotnes būvniecībā un turpmākā “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” attīstībā nākamo trīs gadu laikā sasniegs līdz pat 20 miljoniem eiro.

2016

Mīlētākajam saldumu zīmolam “Laima” tiek radīta jauna vizuālā identitāte.

2015

„Laima” zīmols kļūst par daļu no SIA “Orkla Confectionery and Snacks Latvija”, kas ir viens no vadošajiem konditorejas un uzkodu ražošanas uzņēmumiem Baltijas valstīs, pārstāvot tādus vēsturiskos zīmolus kā “Selga”, “Staburadze”, ” Ādažu īstie Čipsi”, ” The original Taffel snacks”, “Old Town Bakery”, “Pedro”, “Mammas”, “Laimas” šokolādes muzejs.

2013

Tiek atklāts “Laimas” šokolādes muzejs.

2010

Pirmizrādi piedzīvo filma “Saldumu pilsēta”, kurā atspoguļota Latvijas saldumu ražotāju un “Laima” vēsture kopš pašiem pirmsākumiem.

2005

Tiek atklāta Šokolādes istaba, kas kalpo par pamatu vēlākajam “Laimas” šokolādes muzejam.

1999

Tiek rekonstruēts zīmola „Laima” pulkstenis Rīgas centrā.

1998

Fabrika „Uzvara” tiek pievienota saldumu ražotājam „Laima”, un līdz ar to tādi produkti kā zefīrs un karameles iegūst jaunu zīmolu.

1980

„Laima”, līdzīgi kā citos īpašos notikumos, izdod speciālu saldumu izlasi par godu Olimpiskajām spēlēm Maskavā.

1959

Pieaugot pieprasījumam pēc saldumiem, tiek pabeigta Latvijas saldumu fabriku specializācija, uzņēmumam „Laima” koncentrējoties uz šokolādes izstrādājumu ražošanu, bet fabrikai „Uzvara”(iepriekš “Gēgingers) – karameļu, zefīru, pastilu un halvas ražošanu.

1958

„Laimā” ražo 169 dažādus saldumus, un to skaitā ietilpst konfektes Serenāde, Trifele, Sarkanā Magone, Vāverīte un Prozit.

1940

„Laima” tiek nacionalizēta, saldumu fabrikas „Gēgingers” vārds tiek nomainīts uz „Uzvara”

1938

Rīgā atrodas pieci „Laima” zīmola veikali, kamēr citās lielākajās Latvijas pilsētās veikalu kopskaits sasniedz 10. „Laima” saldumi tiek eksportēti uz ASV, Lielbritāniju. Āfriku, Franciju un Zviedriju.

1937

Latvijas valdība uzpērk AS “Rigerts” un “Laima” akcijas rūpnīcas apvieno, tāpēc pamatoti var teikt, ka mūsdienu “Laima” šokolādes gatavošanas prasme sākusies 1870.gadā ar Rigerta fabrikas nodibināšanu.

„Laima” saldumu meistars, atzīstoties mīļotajai sievietei savās jūtās, rada oriģinālu konfekti, kurai tiek dots vārds „Serenāde”.

1936

„Lielais Pulkstenis” Rīgas centrā tiek izrotāts ar „Laima” logotipu. Kopš tā laika tas sabiedrībā ir zināms kā „Laima” pulkstenis.

Tiek pabeigta Staņislava Borbala projektētā „Laima” administrācijas ēka uz Miera un Palīdzības ielas stūra.

1931

Saldumu ražotājs „Laima” ražo dažāda veida saldumus, tai skaitā – košļājamo gumiju.

1925

“Maķedonijas” dibinātāji izveido jaunu akciju sabiedrību ar nosaukumu “Laima”.

1924

Rīgas centrā tiek novietots centrālais pulkstenis, kas sākotnēji sabiedrībā bija zināms kā “Lielais pulkstenis”.

1921

Vairāki ebreju tirgotāji nodibina saldumu fabriku “Maķedonija”, kurā sākotnēji strādā tikai četri darbinieki.  Fabrika atradās Rīgā, tagadējā Miera ielā (toreiz – Katrīnes iela). Uzņēmums strauji auga, paplašināja darbību, un 1930. gadā tajā strādāja jau 500 darbinieki.

1881

Tiek dibināta Gēgingera fabrika, kas ražo visu, sākot no šokolādes un beidzot ar zivju konserviem. Gēgingera fabrika kļuva par Rigerta fabrikas lielāko konkurentu.

1870

Rīgā, Zaļajā ielā 4 Teodors Rigerts atver pirmo šokolādes ražotni Latvijā. Gadu gaitā Rigerta fabrika kļuva par vienu no lielākajām saldumu ražotājām Baltijā un Krievijā.